Jak smażyć w WOKu?

list Kategoria: Aktualności Dodano: favorite Odwiedzony: 475
Jak smażyć w WOKu?

WOK to rodzaj patelni pochodzący z Azji. Swoją popularność zawdzięcza rosnącemu zainteresowaniu kuchnią wschodu, która przez wielu określana jest jako najbardziej zdrowa i aromatyczna. Chociaż patelnia typu WOK nie jest niezbędnym elementem wyposażenia kuchni, jest to narzędzie pozwalające na wydobycie głębi smaków z przygotowywanych potraw. Szczególnie dobrze sprawdzi się na wyposażeniu kuchni osoby, która jest wielbicielem dań wyszukanych oraz aromatycznych. Czy wiesz, w jaki sposób smażyć przy użyciu patelni WOK?

Sposób przygotowywana dań w patelni WOK

Pierwsze użycie każdej patelni powinno być poprzedzone jej dokładnym umyciem, które pozwoli na usunięcie zgromadzonego na powierzchni kurzu, a także smaru technicznego.

Przygotowując dania na patelni WOK, należy pamiętać o jej dokładnym podgrzaniu poprzedzającym dodanie tłuszczu spożywczego, który wlewamy na gorące naczynie. Tłuszcz powinien pozostać na dnie do czasu uzyskania wysokiej temperatury, pozwalającej na szybkie rozsmarowanie oleju po ściankach naczynia. Odpowiednio podgrzany tłuszcz pozwala na wrzucenie do naczynia pierwszych składników.  

Specjalna budowa patelni WOK, która charakteryzuje się zaokrąglonymi krawędziami naczynia umożliwiającymi sprawne mieszanie przyrządzanej potrawy. Dzięki temu wszystkie jej składniki, takie jak mięso, warzywa, czy makaron, otrzymają odpowiednio wysoko temperaturę i zostaną równomiernie usmażone.

Po przygotowaniu posiłku patelnię czyścimy ciepłą wodą z dodatkiem delikatnych detergentów. Do tego celu najlepiej sprawdzi się delikatna i miękka szmatka, która nie uszkodzi powierzchni naczynia. WOK cechuje się tym, że każda kolejna potrawa przyrządzana przy jego użyciu, będzie uzyskiwać więcej smaku i aromatu podbijanego przez czarny osad tworzący się na naczyniu podgrzewanym do wysokiej temperatury.

Odpowiednie dbanie o patelnie oraz stosowanie się do powyższych wskazówek pozwoli na przygotowywanie potraw wyjątkowo smacznych i aromatycznych. Patelnia WOK to niezbędne narzędzie w kuchni każdej osoby, która przepada za eksperymentami kulinarnymi i kuchnią azjatycką.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień